10 plaukų priežiūros patarimų vasarą

Vasara – saulės, linksmybių ir… atsipalaidavimo metas? Daugelis iš mūsų žino, su kokiais iššūkiais mūsų kūno ar veido oda gali susidurti vasarą, o kaip dėl plaukų?

Daugelis pastebime, jog vasarą mūsų plaukai atrodo išsausęję, besiveliantys ar pažeisti. Kai kas susiduria ir su galvos odos pleiskanojimu, kitų plaukų spalva daug greičiau blunka vasaros mėnesiais.  Taigi, štai pagrindiniai faktoriai, kurie kenkia plaukams vasarą:

Karštis

Didelis karštis kenkia visiems plaukams! Intensyvūs UV spinduliai gali pažeisti bei išsausinti mūsų plaukus. Kuo plaukai sausesni, tuo  daugiau drėgmės iš išorės jie bandys sugerti, kad atgautų pusiausvyrą, tačiau to pasekoje jie tampa tik dar labiau pasišiaušę.

Drėgmė

Vasaros karštį kartais lydi didelė drėgmė arba drėgmė, tvyrante ore. Kai aplinkoje yra daug dregmės, plaukai sugeria dalį jos pertekliaus, todėl plaukai pasipučia ir plaukų žvyneliai tampa pažeidžiami. Pažeisti plaukų žvyneliai įtakoja plaukų pasišiaušimą ir tai daugiausia siejasi su vasariškais orais.

Vanduo

Vanduo ir plaukai. Baseino vandenyje esantis chloras pašalina natūralų plaukų aliejų, todėl juos veikia baseino cheminės medžiagos, kurios gali įsiskverbti į plauko žvynelį ir jį pažeisti, dar labiau išsausinti plaukus, įtakoti ir dažytų plaukų pokyčius. O jeigu plaukiojate vandenyne ar jūroje, sūrus vanduo taip pat labai išsausina plaukus.

Taigi, keletą mėnesių,  vasaros sezonu išlaikyti sveiką odą, galvos odą ir plaukus gali būti lengviau, jeigu turėsite tam tikrą rutiną. Štai mūsų 10 geriausių vasaros plaukų priežiūros patarimų, kaip išlaikyti blizgius, pridrėkintus ir pamaitintus plaukus visą vasarą!

1 patarimas: išsaugokite drėgmę plaukuose

Kaip paaiškinome aukščiau, dėl sausų plaukų ir drėgno oro derinio kai kurių tipų plaukai gali tapti neįtikėtinai pasišiaušę ir pažeisti vasaros mėnesiais. Jei jūsų plaukai yra linkę šiauštis, pūstis - vasarą naudokite plaukus minkštinantį šampūną, pavyzdžiui, SU plaukų ir kūno prausiklį. Išsiplovę galvą šampūnu, naudokite giliai kondicionuojančią priemonę -  SU plaukų kaukę. Tai leis užfiksuoti, išsaugoti drėgmę plaukuose ir apsaugos nuo išsausėjimo. Plaukų kaukė gali papildyti jūsų plaukus maistinėmis medžiagomis, sukurdama stulbinantį efektą: plaukų kaukę po plovimo palikite bent 5-10 minučių, kad jie akimirksniu taptų glotnūs.

Galiausiai, jei jūsų plaukai dažyti,  naudokite nuo saulės apsaugantį plaukų pienelį, pvz., SU Hair Milk. Šis nenuplaunamas,  kondicionuojantis purškiklis apsaugo plaukų spalvą nuo žalingų UV spindulių.  Taip pat SU plaukų pienelis puikiai tinka naudoti tiek prieš, tiek po saulės poveikio:

Prieš saulę:  naudodami SU Hair Milk pienelį apsaugosite plaukus nuo UV-A ir UV-B spindulių, neleisite jiems išsausėti ir  būti pažeistiems saulės spindulių.

• Po saulės: naudokite kaip papildomą kondicionuojančią priemonę po SU plaukų ir kūno prausiklio, kuris drėkina plaukus bei odą po buvimo saulėje.

 

SU plaukų ir kūno prausiklis

SU plaukų kaukė

SU pienelis

2 patarimas: kuo rečiau naudokite karštus įrankius

Kai vasarą būname gamtoje , mūsų plaukus svilina gana didelis karštis, o jei dar visą dieną gulime  paplūdimyje, tai galite patikėti, kaip stipriai juos veikia saulė. Venkite dar labiau sausinti plaukus, leisdami plaukų džiovintuvui, tiesintuvui, garbanojimo žnyplėms ilsėtis. Šis papillomas karštis  gali sukelti papildomą stresą plaukams, kurie ir taip kovoja su drėgmės trūkumu.

Taip pat atminkite, jog leidimas plaukams išdžiūti natūraliai yra ne tik jūsų plaukų, bet ir  gestas, visai planetos gerovei. Plaukų džiovintuvas ir kiti karšti įrankiai naudoja energiją, todėl, kai leidžia oras ir jūsų tvarkaraštis, pasirinkite tvarų plaukų džiovinimo būdą, o vasara tam puikus metas!

3 patarimas: stenkitės galvą plauti rečiau

Jei paprastai plaunate plaukus kiekvieną dieną, pabandykite plauti kas antrą dieną (arba kas tris!). Priklausomai nuo jūsų plaukų tipo, pasirinkite jums tinkamą plaukų priežiūros rutiną, o taip pat tausosite ir planetos vandens išteklius!

Jei jūsų plaukai atrodo pernelyg riebūs tarp vieno ir kito plovimo, galite išbandyti „More Inside Invisible Dry Shampoo“: jis sugers riebalų perteklių, todėl plaukai bus švarūs ir švelnūs. Be to, jį taip pat galima naudoti formuojant, suteikiant plaukams apimties ir tekstūros. Be to, naujasis sausas šampūnas turi gaivų kvapą, kur susilieja vanilės ir greipfruto natos.

Davines produktų šeima taip pat turi sausą šampūną, vadinamą “Hair Refresher” - jis taip pat puikiai pasitarnaus tarp galvos plovimų.

Sausas šampūnas

Nematomas sausas šampūnas


4 patarimas: rinkitės vėsesnį vandenį

Maudydamiesi duše rinkitės vėsesnę vandens temperatūrą: šiltą, bet ne verdantį vandenį. Jis atgaivins jūsų odą,  galvos odą, bet taip pat sumažins ir vandens šildymui sunaudojamos energijos kiekį,  sumažins CO2 išmetimą jūsų plaukų priežiūros rutinos metu. Ir nepamirškite užsukti vandens čiaupo, kol naudojate šampūną ar kondicionierių, o tekantį vandenį įjunkite tik nuskalavimui. Žinome, kad dušas – tai atsipalaidavimo akimirka, bet jei jis yra per ilgas  - tai gali sukelti “įtampą” planetoje, ypač tuose regionuose, kur vasarą trūksta vandens.

5 patarimas: atraskite vasariškas šukuosenas

Ar jus patinka plaukai, karštą vasaros dieną prigludę prie kaklo? Greičiausiai, kai nelabai. Vasarą susikelkite plaukus aukštyn, kad atsigaivintumėte. Jei arklio uodega nėra jūsų stilius, rinkitės palaidus banguotus plaukus, kurie nesiliestų prie kaklo.

6 patarimas: saugokite plautus vandenyje

Jei ketinate maudytis, apsaugokite plaukus prieš ir po plaukimo.  SU plaukų pienelį galima tepti ant plaukų kaip kondicionierių po plovimo arba ant sausų plaukų. Po maudynių išskalaukite plaukus vėsiu vandeniu ir  atstatykite drėgmę, naudodami daugiau SU plaukų pienelio. Kartą per savaitę palepinkite SU plaukų kauke.

7 patarimas: švelniai šukuokite plaukus

Šiurkštus šukavimas gali išrauti net plaukų šaknis, ar sukelti plaukų lūžinėjimą. Vietoj to naudokite specialias šukas, ypač drėgniems plaukams, kurie yra daug trapesni nei sausi plaukai.

8 patarimas: būkite atsargūs su spalvomis

Visi nori šviesaus vasariško plaukų įvaizdžio, tačiau dažyti plaukai vasaros mėnesiais gali būti ypač pažeidžiami. Verčiau rinkitės praleisti įprastą dažymo rutiną vasaros mėnesiais arba rinkitės švelnų tonavimą, bet ne šviesinimą. Jei dažote plaukus, naudokite giliai kondicionuojančias priemones,  kad išvengtumėte išsausėjimo ir žalos plaukams. Nerimaujate dėl ataugusių plaukų šaknų? Išbandykite naują skrybėlę ar kitą galvos apdangalą naujam vasariškam įvaizdžiui sukurti!

9 patarimas: galvos apdangalai

Skrybėlės, skarelės, kepuraitės -  yra puikus būdas apsaugoti plaukus nuo žalingų saulės spindulių, O kaip šukuosena? Geriausias būdas  - tai nešioti skrybėlę laisvu krašteliu arba naudoti sausą šampūną ar purškiklį, suteikiantį apimties, kad plaukai nesusiplotų. Tačiau šią vasarą ne tik apsaugokite plaukus, bet ir išbandykite naujus stilius!

10 patarimas: trumpų plaukų vasara

Išbandykite trumpų plaukų šukuosenas, juk jų apstu! Tiesiog būtinai apsaugokite savo kaklą tam tikra odos priežiūros priemone po saulės, nes ši jautri vieta gali būti veikiama saulės.

Davines gali padėti jums turėti sveikiausius plaukus vasarą, naudojant mūsų natūralius grožio produktus, kuriuose nėra toksinų ir kurie tausoja aplinką. Išbandykite keletą geriausių vasaros plaukų priežiūros patarimų,pamaitinkite ir palepinkite plaukus šią vasarą!

 

Vanduo

Vanduo ir plaukai. Baseino vandenyje esantis chloras pašalina natūralų plaukų aliejų, todėl juos veikia baseino cheminės medžiagos, kurios gali įsiskverbti į plauko žvynelį ir jį pažeisti, dar labiau išsausinti plaukus, įtakoti ir dažytų plaukų pokyčius. O jeigu plaukiojate vandenyne ar jūroje, sūrus vanduo taip pat labai išsausina plaukus.

Palikti komentarą

Visi komentarai turi būti patvirtini administratoriaus