Kaip prižiūrėti plaukus žiemą?

Atėjus žiemos sezonui, daugelis dalykų pasikeičia - peržiūrime savo drabužių spintą, pakeičiame odos priežiūros priemones, kad jos būtų drėkinančios ir apsaugančios, o gal kyla noras  papuošti  ar dekoruoti namus. Tačiau yra dar vienas dalykas į kurį reiktų atsižvelgti, kai oro temperatūra pradeda kristi - tai  jūsų plaukų priežiūra.

Šaltas oras paprastai turi tokį patį poveikį jūsų plaukams, kaip ir jūsų odai. Šaltesnis oras ištraukia drėgmę, dažnai padidindamas sausumą ir dirginimą, kuris paprastai baigiasi plaukų lūžinėjimu ar pažeidimais. Tačiau neigiamas poveikis nesiliauja net tuomet, kai priglundame prie židinio: nuolatinis temperatūtų pasikeitimas tarp šalčio lauke ir sauso patalpų oro gali dar labiau išsausinti ir pakenkti.

Užuot pasirodę savo kirpykloje tik pavasarį ir norėdami panaikinti viso šaltojo sezono padarinius, mes aptarsime lengviausius būdus, kaip išsaugoti ir apsaugoti plaukus visą žiemą.

Patarimai, kad plaukai būtų sveiki visą žiemą

Pakeiskite plaukų priežiūros rutiną

Svarbiausia žiemos plaukų priežiūros rutinos dalis yra drėgmė. Rinkdamiesi savo plaukų tipui tinkamas sveikų plaukų priemones, atkreipkite dėmesį į tas, kurios jūsų plaukams gali suteikti  subalansuotą drėkinimo impulsą. Lengvas drėkinamasis šampūnas - tai protingas būdas išlaikyti plaukus drėkinamus ant galvos odos, ypač kartu su maitinamuoju kondicionieriumi. Jei pastebite pleiskanojimą ar paraudimą galvos doos paraudimą, vietoj to išbandykite šampūną jautriai galvos odai. O jei jūsų plaukai yra per sausi ar pažeisti, galite išbandyti produktus, skirtus pažeisties plaukams,  kad galėtumėte tinkamai pasirūpinti plaukų gydymu. Sveiki plaukai pasižymi puikiu drėgmės kiekiu, todėl norint išsirinkti idealiai - gali tekti eksperimentuoti su keliais skirtingais produktais.

Įsigykite apsauginius galvos apdangalus

Geriausias būdas apsaugoti galvą ir plaukus nuo šalčio? Apsaugokite plaukus tiesiog su kepure ar skrybėle! Pabandykite rasti tokią, kurio vidinis pamušalas yra lygus, atlasinis arba šilkinis: tai leis plaukams slysti  paviršiumi, sumažinant trintį ir galimą lūžinėjimą bei pažeidimus.

Neišeikite su šlapiais plaukais

Nepriklausomai nuo jūsų auklėjimo, jūs tikriausiai girdėjote, kaip kažkas priekaištauja, kad tam tikru vaikystės momentu išėjote į lauką šlapiais plaukais. Šis senas posakis tapia pat peržengia galimybes peršalti: kai plaukai šlapi, jie yra trapesni. Taigi, kad išvengtumėte peršalimo ir plaukų galų skilimo , nepamirškite -  niekada neiti į lauką, kol plaukai neišdžius. Ir tai reiškia, kad džiovinkite plaukus ir prieš pradėdami formuoti juos, visada naudokite nuo karščio apsaugantį produktą.

Naudokite drėkintuvą

Lengvas būdas kovoti su sausu patalpų oru yra drėkintuvo įsigijimas - tai gali padėti išlaikyti subalansuotą aplinką ir užtikrinti, kad plaukai išliktų kuo sveikesni.

Išbandykite kas savaitines plaukų procedūras

Kadangi jūsų plaukams žiemą reikia papildomos drėgmės, tikriausiai norėsite į savo kasdienybę įtraukti giluminį kondicionierių ar plaukų atstatymo kaukę kas savaitę. Tai, kaip dažnai turėtumėte daryti procedūras,  priklauso nuo daugelio veiksnių, pvz., plaukų struktūros ir tankio, tačiau pradėkite kartą per savaitę ir prireikus koreguokite.

... Arba vienos nakties plaukų procedūra

Atlikite nakties kaukę nuo plaukų lūžinėjimo ar patepkite aliejumi, kad užmigtų drėgmė ir spindėtų prieš einant miegoti. Nesvarbu, kurią nakties procedūrą pasirinksite, tiesiog įsitikinkite, kad jūsų plaukai yra apsaugoti, kad pagalvė nesugertų per daug produkto, ir naudokite dozatorių, jei tepate daug plaukų kaukės ar aliejaus.

Pasigilinkite, kokius produktus ir kaip naudojate

Rasti tinkamas plaukų priežiūros priemones yra pirmas žingsnis, tačiau dar vienas dalykas yra žinoti, kaip ir kada jas naudoti. Pavyzdžiui, kaip dažnai turėtumėte plauti šampūnu galvą žiemą, ypač atsižvelgiant į sezoniškai išsausėjusius plaukus? Paprastai žiemą šampūnu teks plauti šiek tiek rečiau nei įprastai likusius metus, nes jūsų galvos oda stengsis kovoja su šalčiu, bandydama išlaikyti daugiau eterinių aliejų. Kalbant apie karščio formavimą, turėtumėte stengtis, kad plaukai kuo labiau išdžiūtų (kad sumažėtų žalos tikimybė). Kadangi jūs taip pat turite vengti išeiti iš namų su šlapiais plaukais visada naudokite nuo karščio apsaugančius gaminius.

Naudokite sausą šampūną

Jei šiuo metų laiku dėvite daug skrybėlių ar gobtuvų, labai tikėtina, kad susidursite ir su subluškusiais plaukais. Investuokite į gerą sausą šampūną, kad padidintumėte šaknų apimtį, neprivalėdami skirti kitos plovimo dienos.

Sumažinkite vandens temperatūrą

Nors šaltą dieną mėgstate praustis po karštu dušu, karštas vanduo gali dar labiau išsausinti jūsų plaukus. Pabandykite nustatyti drungnesnę temperatūrą ir užpakite plovimą šaltu skalavimu, kad uždarytumėte odelę ir užfiksuotumėte blizgesį.

Atnaujinkite pagalvės užvalkalą

Įprastas medvilninės pagalvės užvalkalas gali būti šiurkštus jūsų plaukams, o po to, kai per naktį dag kartų vartotės ar sukinėjatės - jie gali lūžti. Vietoj to investuokite į atlasinį ar šilkinį pagalvių užvalkalą: jie, kaip ir kai kurių žieminių kepurių vidinis pamušalas, leidžia plaukams lengviau slysti  paviršumi, neapsunkinant jūsų plaukų.

Gaukite patarimą iš profesionalo

Jei vis dar nežinote, kurias žiemos plaukų priežiūros priemones išbandyti, visada juk galima klausti profesionalų! Pasitarkite su savo stilistu ir sužinokite, ar jie gali rekomenduoti tam tikrus šampūnus, kondicionierius ir net šukuosenas, kad apsaugotų jūsų plaukus ir atitiktų jūsų poreikius.

Dažnai pakirpkite plaukus

Sveikus plaukus reikia reguliariai prižiūrėti, kad jie būtų gražūs, todėl nepamirškite bent 3-4 kartus per metus suplanuoti kirpimą.

Išbandykite tamsesnę spalvą

Yra priežastis, kodėl lapams krentant dažniau pastebite tamsesnius plaukų atspalvius: kadangi jūsų plaukai sausėja ir kenčia nuo aplinkos poveikio, turėtumėte apsvarstyti galimybę atsisakyti šviesinimo procedūrų, kurios gali dar labiau pabloginti esamą situaciją. Pasitarkite su savo stilistu, kad išbandytumėte tamsesnį atspalvį - viskas, kas sumažina jūsų plaukų poreikį atlikti chemines procedūras.

Žiemai beldžiantis į duris, tikimės, kad jaučiatės pasirengę atnaujinti plaukų priežiūros produktus ir ritualus, kad plaukai būtų sveiki ir apsaugoti. Jei turite žiemos plaukų priežiūros patarimų, kurie praeityje išsaugojo jūsų plaukus, būtinai pasidalykite jais su mumis!

Palikti komentarą

Visi komentarai turi būti patvirtini administratoriaus