Pereiti prie turinio

Krepšelis

Jūsų krepšelis yra tuščias

Straipsnis: Kaip dažnai reikia plauti galvą?

Kaip dažnai reikia plauti galvą?

Kaip dažnai reikia plauti galvą?

Kalbant apie grožio procedūras ir daugelį dalykų gyvenime -  vienas dydis retai tinka visiems. Dažnai matome geriausios praktikos rekomendacijas - įsitikinkite, kad geriate pakankamai vandens ir pakankamai miegate, taip - tai gera pradžia, tačiau visada turite klausyti savo kūno kalbos ir gyvenimo būdo. Vieniems genetiškai pasiseka ir turi normalią galvos odą ir plaukus plauna kelis kaktus per savaitę, kiti visą gyvenimą kovoja su riebų pertekliumi. Bet iškyla keli klausimai: Ar gerai, jei plaunu plaukus kiekvieną dieną, ypač kai jie labai riebūs? Ar tai padeda, ar iš tikrųjų blogina situaciją? Kaip rasti geriausią plaukų plovimo variantą, kad atsirastų pusiausvyra?

Pirmiausia pradėkime nuo biologijos. Mes žinome, kad aliejus ir jo kaupimąsis palaipsniui atsiranda jūsų galvos odoje, bet iš kur jis ten atsiranda? Odos riebalinės liaukos yra atsakingos už pusiausvyros palaikymą - kai viskas gerai, riebalinių liaukų riebalai užtikrina jūsų plaukų blizgesį ir sveiką išvaizdą. Šie maitinantys, natūralūs aliejai eina nuo galvos odos iki plauko, paskirstydami riebalus, reikalingus tam, kad plaukai atrodytų gyvybingi.

Kitas etapas - šampūnas. Kai atrandame sau tinkantį šampūną -pašaliname nereikalingą nešvarumų ir aliejaus perteklių, palikdami reikiamą riebalų kiekį, kad galvos oda būtų subalansuota, o plaukai sveiki. Bet jei jūs dažnai plaunate plaukus, šampūnas pašalins iš galvos odos ir plaukų reikalingą aliejų, suteikdamas jiems sausų bei pažeistų plaukų išvaizdą. Štai kodėl svarbu pasirinkti tinkamą plaukų priežiūros rutiną, kuri atitiktų jūsų poreikius.

Kaip dažnai turėtume plauti plaukus pagal savo plaukų tipą?

Akivaizdu, kad renkantis sau tinkamą plaukų priežiūros rutiną reikia atsižvelgti ir į  kitus išorinius veiksnius: kaip dažnai sportuojate, ką rekomenduoja išbandyti jūsų plaukų meistras, ar net tą dieną naudojamų plaukų formavimo priemonių kiekį. Taigi drąsiai naudokite tai, kaip bendrą atspirties tašką ir prireikus koreguokite. Kai žinosite, kaip dažnai turėtumėte plauti plaukus, įsitikinkite, kad turite pakankamai plaukų priežiūros priemonių.

Ploni plaukai.

Plauti reiktų kas antrą dieną. Mačiau daug prieštaringos informacijos, kaip prižiūrėti švelnius ar plonus plaukus, tačiau geriausias patarimas yra laikytis kas antros dienos prausimosi tvarkos. Taip yra todėl, kad leidžiant riebalams ir nešvarumams susikaupti ant galvos odos ilgiau - tai lengviausias būdas švelniems ar ploniems plaukams tapti suglebusiems ir galbūt net plonesniems nei anksčiau. 

Kai ateina laikas plauti galvą, pasirinkite lengvą kasdienį šampūną be sulfatų arba plaukų apimtį didinantį šampūną, kuris padės pakelti šaknis ir suteiks gausumo.

Stori plaukai.

Plauti kelis kartus per savaitę. Jei turite storesnius plaukus, riebalų kaupimąsi galima užmaskuoti ilgiau. Kai plaunate plaukus, naudokite drėkinamąjį šampūną ir kartą ar du per mėnesį naudokite šampūną gilesniam valymui. 

Tekstūriniai plaukai.

Plauti kartą per savaitę. Tekstūriniai plaukai ir galvosoda būna sausi, nes riebalų kaupimąsis vyksta labai lėtai. Todėl šio tipo plaukų nereikėtų plauti per dažnai - nes taip dar labiau išsausinamas plaukas, o išsausėjęs jis gali pradėti lūžinėti, skilinėti.  Labai svarbu pasirinkti šampūną, kuris intensyviai drėkina ir maitina plaukus.

Ar šampūnas yra naudingas plaukams?

Pradėkime nuo pagrindų - bendras šampūno darbas (neatsižvelgiant į jo individualias naudas) yra pašalinti nešvarumus ir aliejaus perteklių nuo plaukų ir galvos odos paviršiaus. Paprastai tai yra labai geras dalykas, ypač jei turite riebią galvos odą - tai, nes ant jūsų galvos susidaro riebalinis sluoksnis, kuris kemša odos poras, kas gali sukelti pleiskanas, dirginimą ir net plaukų slinkimą. Bet jei jūs dažnai plaunate šampūnu galvą, rizikuojate nuplauti ir naudinguosius aliejus, reikalingus sveikai pusiausvyrai palaikyti. Tuomet plaukai ir galvos oda gali išsausėti, sukelti problemų, tokių kaip lūžimas,trupėjimas. Taigi norint išlaikyti plaukų harmoniją, reikia laikytis rutinos, kuri tinka jūsų plaukų ir galvos odos  tipui bei poreikiams, ir ją koreguoti, jei pastebite neigiamų pokyčių.

Alternatyvūs plaukų valymo būdai

Jau seniai, dar kol nebuvo šampūno, žmonės juk turėjo plauti plaukus. 

Alternatyvios priemonės plaunant galvą yra obuolių sidro actas (nes jo pH yra artimas žmogaus plaukams), soda (ji valo ir minkština) bei bendras plovimas (plaunant plaukus kondicionieriumi - tai yra daugeliui žmonių priimtinas metodas, kai plaukai yra šiurkštesni, labiau tekstūriniai). Žinoma, yra ir sausas šampūnas - jums būtų sunku surasti žmogų, kuriam bent kartą gyvenime nereikėjo išsigelbėti su šiuo grožio produktu. Daug kartų numatyta plaukų plovimo diena staiga virto sauso šampūno diena, o gal net ir dieną po jos! Sausas šampūnas sugeria aliejus ir nešvarumus, kurie kaupiasi ant jūsų plaukų ir galvos odos, paliekant švarią galvos odą. Nors naudojimas skiriasi, priklausomai nuo jūsų plaukų tipo, bendra taisyklė yra ta, kad po 3 dienų iš eilės sauso šampūno naudojimo- laikas tikram šampūnui!

Ir galiausiai nepamirškime dar vienos svarbios šios plaukų priežiūros dalies: kondicionieriaus be sulfatų! Kai plaukai bus tinkamai išvalyti, norėsite savo kasdienį ritualą papildyti kondicionieriumi. Jei turite švelnius ar plonus plaukus, apsvarstykite galimybę naudoti lengvą kondicionierių arba tokį, kuris suteikia jūsų plaukams gyvybės ir elastingumo. Turintys storus plaukus- gali išbandyti tiesinantį ar drėkinamąjį kondicionierių, kurį būtų galima derinti su pageidaujamu šampūnu. Jei turite garbanotus ar šiurkščius plaukus, išbandykite drėkinamąjį garbanas stiprinantį kondicionierių. 

Taigi, kol nėra galutinio atsakymo, kaip dažnai reikia plauti plaukus, išbandykite mūsų rekomenduojamą, kaip atspirties tašką. Geros plovimo rutinos palaikymas - tai sveiki ir gražūs plaukai. Ir jei jūs turite savo plaukų plovimo sistemą, kuri jums pasiteisino - būtinai pasidalinkite su mumis! 

Palikti komentarą

Ši svetainė apsaugota „reCAPTCHA“, taip pat taikoma „Google“ privatumo strategija ir paslaugų naudojimo sąlygos.

Prieš paskelbiant visi komentarai moderuojami.

Read more

Kaip slenkantys plaukai atskleidė sveikatos būklę?
plaukų slinkimas

Kaip slenkantys plaukai atskleidė sveikatos būklę?

Šiandien norime pasidalinti istorija, kaip slenkantys plaukai atskleidė apie sveikatos būklę. Nuoširdžiai dalinuosi savo patirtimi, galbūt kažkam padėsiu. Taigi, mano rankose mano kasdieninė r...

Skaityti daugiau
Koks šviesių plaukų atspalvis tinka tau?

Koks šviesių plaukų atspalvis tinka tau?

Šviesių plaukų atspalvių praktiškai yra begalė: platininės blondinės, pelenų spalvos blondinės, medaus, auksinės, su šaltais ar šiltais atspalviais! Tam, kad atrastumėte savo atspalvį ir suprastumė...

Skaityti daugiau