Kaip prižiūrėti plaukus rudenį?

Kalbant apie plaukus, kiekvienas sezonas turi savo iššūkių. Vasarą mes susiduria me su saule ir jūra ar baseino vandeniu, žiemą tenka kovoti su šalta temperatūra ir sausu oru.
Ruduo yra ypatingai permainingas metų laikas, kuomet dažnai lyja, bet būna ir sausesnių, šaltesnių dienų, kurios gali itin paveikti mūsų plaukus. 

Taigi, ką galime padaryti, kad išsaugotume savo plaukų grožį rudenį?

 1. Drėkinkite plaukus

Kaip ir mūsų kūnas, taip ir plaukai turi būti drėkinami. Dėl atšalusios temperatūros plaukai gali prarasti drėgmę ir tapti labai pažeidžiami.

Dėl drėgmės trūkumo galvos oda taip pat gali išsausėti, nes ji išskiria mažiau natūralių riebalų, o tai ilgainiui gali sukelti pleiskanų atsiradimą ar galvos odos niežėjimą.

Mes patariame spręsti šias problemas dviem būdais:

  • Įsitikinkite, kad naudojate drėkinamąjį šampūną ir kondicionierių.
  • Rudens mėnesiais stenkitės gerti daug vandens. Tai ne tik teigiamai paveiks jūsų odą, bet ir padės jūsų plaukams išlikti sveikiems.

2. Venkite karšto vandens

Ilgas, karštas dušas ar vonia gali būti jūsų tobula idėja, kai lauke šalta, bet tai tikrai kenkia jūsų plaukams. Kaip stilizavimo įrankiai (tiesinimo ar garbanojimo žnyplės) taip ir karštas vanduo gali sukelti didesnį plaukų išsišakojimą bei dar labiau išsausinti plaukus.

Pabandykite sureguliuoti vandens temperatūrą iki drungnos, kad kuo mažiau pakenktumėte savo plaukams.

3. Plaukite galvą tuomet, kai jaučiate tam poreikį

Žemesnė vandens temperatūra padės, tačiau jei per dažnai plausite galvą šampūnu, galite pašalinti iš galvos odos natūralius aliejus, todėl plaukai gali atrodyti sausi. To pasekoje, riebalinės liaukos pradės intensyviau veikti, gamins daugiau natūralių aliejų ir galvos oda taps riebesnė.

Todėl rudenį labai svarbu pabandyti plauti galvą tik tada, kai jau to reikia, kad  galėtų kauptis natūralūs aliejai ir galvos oda išlaikytų būtiną drėgmę.

Tačiau tai tikrai nereiškia, kad turite kentėti nuo susiriebalavusių plaukų. Kartais tiesiog pakeiskite  savo įprastą šampūną į geros kokybės sausąjį.

4.  Maitinanti procedūra

Apatinė plaukų dalis, nuo ausų galiukų ir žemyn,  yra ta dalis, kuri labiausiai nukenčia  rudenį bei žiemą. Plaukai trinasi miegant, taip pat susivynioja į šaliką bei drabužius, kenčia nuo vėjo. Todėl rudenį, labai rekomenduojame apsilankyti pas savo plaukų meistrą, kuris jums individualiai, pagal jūsų plaukų būklę parinktų atstatančią, maitinančią procedūrą. Taip pat bent kartą per savaitę palepinkite savo plaukus maitinančia plaukų kauke.

5. Galvos masažas

Kasdienis 10-ies minučių galvos masažas daro neįtikėtiną poveikį plaukams! Tai sumažins įtampą ir pagerins kraujotaką, kad plaukai būtų storesni, sveikesni ir augtų ilgesni.

Neturite laiko galvos masažui? Šepetys taip pat gali padėti!

Lengvas galvos odos šukavimas gali paskatinti plaukų augimą, pagerindamas galvos odos kraujotaką. Tik svarbu išsirinkti tinkamą, švelniais šereliais šepetį, kad nesubraižytumėte galvos odos.

6. Kova su sezoniniu plaukų slinkimu

Ar pastebite, kad šaltesniais mėnesiais netenkate daugiau plaukų nei pavasarį ar vasarą? Tu nesi viena/-as!

Kaip jau žinome, plaukų slinkimo priežasčių gali būti ne viena, tačiau taip, mums labai pažįstamas sezoninis plaukų slinkimas. Dažniausiai tai įvyksta rudens mėnesiais - dažnos teorijos teigia, jog to priežastis yra vis trumpėjančios dienos bei patiriamas stresas.

Tad nelaukite, kol plaukai pradės kristi kaip lapai rudenį, o imkitės prevencijos. Tam puikiai tiks Davines atsinaujinusi "Naturaltech" linija nuo plaukų slinkimo - "Energizing".

7. Galvos apdangalai

Kas nemėgsta apsipirkti? Palepinkite save ir įsigykite skrybėlę, kad apsaugotumėte plaukus nuo žvarbaus oro ir vėjo!

Patarimas: įsitikinkite, kad galvos apdangalas turi minkštą pamušalą, kuris neleis lūžinėti jūsų plaukams.  Ir tai visai nesvarbu, ar tai bus linksma fedora, ar patogi kepurė -  skrybėlės yra praktiškos ir būtinas mados aksesuaras!

Be to,  venkite išeiti iš namų šlapiais plaukais, kai labai šalta, nes jūsų plaukai tiesiog pradės lūžinėti. Jei plaukai laiku neišdžiūna natūraliai, naudokite šiltą plaukų džiovintuvo nustatymą su difuzoriumi ir leiskite paskutiniams 5% plaukų išdžiūti natūraliai.

 

 

 

Palikti komentarą

Visi komentarai turi būti patvirtini administratoriaus