Kaip prižiūrėti plaukus žiemą?

Dėl šalčio jūsų galvos oda gali išsausėti ir pleiskanoti, o plaukai tapti šiurkštūs bei trapūs! Kaip mes saugome savo kūną nuo šalčio, taip ir mūsų plaukams reikia apsaugos žiemos metu. Taigi, kad jūsų plaukai būtų stiprūs, glotnūs ir drėkinami, mes dalinamės su jumis plaukų priežiūros patarimais!

1. Drėkinkite galvos odą serumu ar plaukų aliejumi

Žiemą jūsų galvos oda išsausėja ir niežti, nes ir ore trūksta drėgmės. Tai gali sukelti pleiskanų atsiradimą, galvos odos sudirginimą ir pleiskanojimą, dėl kurio gali pradėti slinkti plaukai. Masažas atliktas su plaukų serumu ar aliejumi palaikys galvos odos drėgmę ir balansą, pagerins kraujotaką bei maitins plauko folikulus, o tai  skatins ir plaukų augimą.

2. Venkite itin dažno plaukų plovimo!

Dažnas plaukų plovimas  pašalina natūraliuosius aliejus, sukeldamas dar didesnį galvos odos sausumą ir dirginimą. Stenkitės prailginti laiką tarp plovimų. Jeigu galite, neplaukite plaukų šampūnu dažniau nei du kartus per savaitę. Tam puikiai gali pasitarnauti ir sausieji šampūnai. Visada rinkitės priemones, kurių sudėtyje nėra sulfatų ar kitų agresyvių ingredientų - taip išlaikysite natūralų galvos odos drėgmės balansą.

3. Tinkamai ir po kiekvieno plovimo naudokite plaukų kondicionierių!

Niekada nepraleiskite kondicionieriaus naudojimo žiemą!  Norėdami giliai drėkinti ir pamaitinti, naudokite tirštą, kreminės tekstūros kondicionierių, kurio sudėtyje yra natūralių aliejų.

4. Venkite karštų stilizavimo įrankių!

Žiemą jūsų plaukai ir taip yra gležni, o naudojant karščio formavimo priemones jie gali tapti itin trapūs ir pradėti lūžinėti. Jeigu galite, leiskite plaukams išdžiūti natūraliai. Džiovintuvą naudokite tik tuomet, kai būtina ir vėsesne srove, kad išlaikytumėte kuo daugiau drėgmės plaukuose. 

5. Kas savaitę naudokite giliai maitinančią plaukų kaukę!

Savaitinės plaukų kaukės yra puiki prevencinė priemonė, užtikrinanti bendrą plaukų sveikatą. Plaukų kaukė su maitinamaisiais ir drėkinamaisiais ingredientais puikiai kondicionuoja plaukus. 

 

6. Neišeikite iš namų šlapiais plaukais!


Šaltas oras ir drėgni plaukai - tai tiesus kelias į plaukų lūžinėjimą. Visada išdžiovinkite plaukus prieš išeidami į lauką.  Skirkite daugiau laiko plaukų džiovinimui, atitinkamai pakeiskite savo žiemos plaukų priežiūros rutiną.

7. Naudokite galvos apdangalus


Jūsų plaukai patiria stresą, kai juos veikia šaltas ir sausas oras,  vėjas bei sniegas. Laikykite juos pridengtus skarele ar kepure. Galite rinktis skrybėlę, kurios pamušalas iš šilko arba satino audinio, kad išvengtumėte  trinties dėl medvilnės ir vilnonių medžiagų. 

8. Apsaugokite plaukus nuo statinio krūvio!


Kaip antenos styrantys ir besielektrinantys plaukai tikrai neteikia laimės - o tai vyksta dėl drėgmės trūkumo bei trinties, kurią sukelia megztiniai, šalikai, gobtuvai ar netinkami plaukų šepečiai. Norėdami išspręsti šią situaciją, pasitarkite su profesionalu ir išsirinkte tinkamą plaukų šepetį. Naudokite nenuplaunamą kondicionierių, kad išvengtumėte statiškumo, plaukai išliktų glotnūs. 

9. Venkite karšto dušo!


Karšto vandens dušas šaltu oru visada vilioja, tačiau karštas vanduo gali pašalinti natūraliuosius aliejus ir drėgmę iš jūsų plaukų, todėl jie išsausėja. Tai taip pat gali išsausinti galvos odą bei sukelti pleiskanojimą. Visada skalaukite plaukus drungnu vandeniu.

10. Reguliariai kirpkite plaukus!


Sausas ir šaltas oras žiemą sukelia plaukų lūžinėjimą ir skilinėjimą. Skrybėlių ir šalikų trintis papildomai apkrauna jūsų plaukus. Norėdami to išvengti, kirpkite plaukus kas keturias – aštuonias savaites - taip jūsų plaukai žiemą atrodys gaivūs. Nukirpkite plaukus puse centimentro nuo apačios, kad pašalintumėte sausus, skilinėjančius galiukus.

11. Sveikai maitinkitės!


Maistas, kuriame gausu baltymų, yra naudingas plaukų sveikatai. Padidinkite visų būtinų maisto produktų vartojimą, kuriuose gausu vitaminų! Tai  morkos, kiaušiniai, moliūgai ir uogos! Laikykitės subalansuotos mitybos, kurioje derinamos daržovės, žalumynai, pieno produktai, omega-3 riebalų rūgštys, kad jūsų kūnas ir plaukai būtų sveiki.

 

12. Įsigykite oro drėkintuvą!


Staigus temperatūros pokytis žiemą ir sausas patalpų oras gali labai ištraukti drėgmę iš jūsų plaukų. Kambario šildytuvas suteikia šilumos,  bet taip pat  ir išdžiovina orą jūsų kambaryje bei kenkia plaukams. Drėkintuvai padeda subalansuoti drėgmės lygį patalpoje, kad būtų išvengta sausumo.


Taigi žiema gali būti negailestinga jūsų plaukams, bet šiek tiek papildomos priežiūros tikrai padės užtikrinti optimalią plaukų būklę! Tai kasdieniai patarimai, kuriais vadovautis lengva ir jie gali padėti išvengti plaukų bėdų, su kuriomis susiduriate žiemą. Sveikų ir gražių plaukų!

 

 

Palikti komentarą

Visi komentarai turi būti patvirtini administratoriaus